Czyszczenie BIK

Dobra historia kredytowa to atut w świcie finansów, a czyszczenie BIK może Ci pomóc w poprawie oceny zdolności kredytowej.

Jak wyczyścić BIK?

Dowiedz się jak skutecznie usunąć negatywne wpisy w BIKu i podnieść zdolność kredytową

BIK ma duże znaczenie przy nawiązywaniu kolejnych transakcji z instytucjami finansowymi. Biuro Informacji Kredytowej rejestruje terminowość spłaty kredytów, pożyczek i innych zobowiązań finansowych. Na tej podstawie powstaje historia kredytowa, która jest: pozytywna, jeśli terminy spłat zostały dotrzymane lub negatywna, jeśli terminy spłat nie zostały dotrzymane. Podczas starań o kredyt wysokie dochody nie zawsze zapewniają pozytywną decyzję, liczy się również reputacja, czyli historia kredytowa. Jeśli twój BIK nie jest w najlepszej kondycji, skontaktuj się z nami. Mamy szerokie możliwości i narzędzia, dzięki którym zadbamy o to, by nie był przeszkodą w nawiązywaniu zobowiązań finansowych.

Kiedy można usunąć dane z BIK?

Podstawą do usunięcia niekorzystnych danych z rejestru BIK jest odwołanie przez osobę, której dotyczą informacje. Szczególnie korzystna jest sytuacja po upływie 5 lat od niefortunnych zobowiązań, wtedy mamy o wiele więcej możliwości operacyjnych.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Czyszczenie BIK to proces wymagający wiedzy i zaangażowania

Pozyskujemy raport BIK

Dysponujmy dostępem do bazy Biura Informacji Kredytowej i jesteśmy w stanie zasięgnąć informacji na temat każdego z klientów. Na życzenie pozyskujemy raport BIK w celu analizy i ewentualnej korekty.

Analizujemy informacje zawarte w BIK

Wszystkie informacje zawarte w raporcie BIK dokładnie analizujemy. Zazwyczaj jest ich wiele, ponieważ dotyczy on szczegółów każdego zobowiązania z instytucjami finansowymi. Po rozeznaniu oceniamy stan historii kredytowej.

Informujemy jakie wpisy obciążają Twoją ocenę punktową

Dokładna analiza pozwala nam na szczegółowe wytypowanie informacji zawartych w BIK-u, które widocznie wpływają na zły stan historii kredytowej. Do negatywnych ocen należą głownie opóźnienia w spłacie zobowiązań, które są odnotowywane już od pierwszego dnia po terminie.

Wykonujemy czyszczenie negatywnych wpisów w BIK

Na wniosek i życzenie klienta wykonujemy korektę raportu BIK. Zmiany obejmują zakres negatywnych informacji dotyczących zobowiązań finansowych.

Rozpoczynamy proces podniesienia oceny punktowej BIK

Jako doświadczeni specjaliści w dziedzinie finansów znamy wiele sposobów, które pozytywnie wpływają na ogólne statystyki rejestru BIK. Służymy pomocą i wiedzą dotyczącą budowania pozytywnej historii kredytowej.